Ülkemizin sıradaki altın madeni işletmelerinden birisini hayata geçirmek için çalışmalarını sürdüren Öksüt Madencilik’in Genel Müdürü Dr. Alper Sezener madencilik faaliyetlerinin yanı sıra edebiyat dünyası ile de oldukça ilgili. Daha önce sektörel yayını “Paydaşlar ve Küçük Gruplarla İlişkiler” isimli el kitabı ile tanıdığımız Sezener aslında Çağdaş Türk Edebiyatı’nın yakından tanıdığı bir isim. Sezener geçmişte kaleme aldığı “Üç Buçuk”, “Karakter Avcısı”, “Aşkın ve Ölümün Uzağında”, “J. ya da Yaşamın Saçmalığı”, “Postmodernizm ve Antropoloji” gibi edebiyat eserlerine geçtiğimiz aylarda bir yenisini daha ekledi: “Büyülü Öyküler”

İnsan ruhunun bilinmez, karanlık yanlarına doğru bir seyahat olarak tanımlanan bu kitaptaki öyküler Doğu-Uzakdoğu mitoloji ve efsanelerinin harmanlandığı kurmaca serüvenleri işliyor. Öyküler arasında göndermeler ve bağlantıların bulunduğu kitaptaki kahramanlar, düş ve gerçek arasında içsel bir serüven yaşamaktadırlar. Ayrıca, her öyküde mitolojik veyahut efsanevi bir hayvan bulunmaktadır ve bu hayvanlar genelde efsunlu canlılar olarak öykü karakterleri ile diyalog içindedirler ve öykülerin akışında önemli rol oynarlar. Her öykünün “insanı insan yapan duygular ile gerçeklikteki karşılıkları” hakkında bir alt mesajı bulunmaktadır.

Alper Sezener, öykülerinde fantastik edebiyatın imkânlarını ustaca kullanarak, on öyküden oluşan Büyülü Öyküler kitabında, bir yanı evrenselliğe de uzanan karakter ve mekân seçimleriyle temel konulara odaklanıyor.

Alper Sezener’in bu en yeni eserine sahip olmak için D&R, KitapYurdu, NadirKitap, GittiGidiyor gibi online mağazaları ziyaret edebilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikÇelikler Holding Enerji Sektöründe Yatırımlarına Devam Ediyor
Sonraki İçerikMarble Fuarı’na İthalatçı Akını