Centerra Gold

Centerra Gold, 2020 yılında gerçekleştirdikleri üretim faaliyetleri hakkında bir güncelleme yayınladı.  Şirket 2020 yılı boyunca  tüm işletmelerinde toplam 824 bin ons altın üretimi gerçekleştirdiklerini duyurdu. Şirket, en yeni madeni olan ve ülkemizde Kayseri ilinin sınırları içerisinde yer alan Öksüt Madeni’nde ise 2020 yılının son çeyreğinde  39.380 ons altın üretildiğinin bilgisini verirken 2020 yılının tamamında üretilen altın miktarının ise şirketin 2020 yılı altın üretim öngörülerini aşarak  106.068 ons olarak gerçekleştiğini kaydetti.

Centerra Gold Başkan ve CEO’su Scott Perry paylaşılan 2020 üretim verileri ile ilgili şu cümleleri kullandı:”2020 yılında işletmelerimizde başarılı bir performans göstererek toplamda. 824.000 ons altın üretimi gerçekleştirdik ve şirketimizin toplam altın üretim öngörüsünü aştık. Bu kapsamda en yeni madenimiz olan Öksüt Madenine bir parantez açmamız gerekiyor. İlk altın dökümünün 31 Ocak 2020 tarihinde, ilk ticari altın üretiminin ise 31 Mayıs 2020 tarihinde gerçekleştirildiği madende üretilen altın miktarı yıllık altın üretim öngörümüzün üzerinde oldu. Altın üretimimize bakıldığında satılan her ons altının her şey dahil maliyeti (all-in sustaining costs per ounce sold) 2020 yılı öngörülerimizin alt sınırına yakın olmasını bekliyoruz.”

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.