Bursa’nın Orhaneli İlçe Belediyesi’nin Maden Mermer Üretici ve Sanayici İş Adamları Derneği (MADSİAD) ile birlikte yürüttüğü Orhaneli Maden İhtisas OSB projesiyle ilgili ÇED olumlu raporuna, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onay verildi.

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, projenin ilçenin kaderini değiştireceğini belirtirken şu ifadeleri kullandı: “Türkiye’nin ilk Maden İhtisas OSB’sini kuracak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Projemizin uygulanması için artık önümüz açıldı. Bu projeye destek ve emek veren herkese teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımıza hayırlı ve uğurlu olsun. Orhaneli Maden İhtisas OSB’nin yapımı için 61 fabrika taahhütte bulundu. Kentin tüm dinamiklerinin ortak kararıyla gerçekleştirilen proje faaliyete geçtiğinde yaklaşık 20 bin kişiye istihdam sağlanacak.”

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikTOBB Türkiye Madencilik Meclisi, Madenciliği Destekleyici Hizmetler Alt Komitesi Toplantıları Devam Ediyor
Sonraki İçerikYıldırım Şirketler Grubu, Türkiye’de İlk Kez Madencilikte İnovasyon Yarışması Düzenliyor