İzmir’in Kınık ilçesinde linyit üretimine faaliyetine devam eden Polyak Eynez, 12,4848 MW gücünde olması beklenen 3. Güneş Enerjisi Santrali (GES) projesini Bergama’da başlatmak için Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) sürecini başlattı.

Yapılacak GES projesinin yatırım değerinin 163 milyon TL olması beklenirken santral kapsamında her biri 450 Wp güce sahip toplam 27 bin 744 adet panel dikiminin gerçekleştirileceği öğrenildi.

Planlanan GES kapsamında güneş enerjisinin “Fotovoltaik Güneş Teknolojisi” ile fotovoltaik hücreler vasıtasıyla elektrik enerjisine dönüştürüleceği belirtilirken toplam 20,091 hektar alanda panellerin kurulması öngörülüyor.

Güneş enerji santralinin inşaat ve makine-ekipman montaj faaliyetleri sırasında 15, işletme aşamasında ise 5 personelin istihdam edilmesi hedeflenirken güneş enerji santralinin tümünün ekonomik ömrünün 30 yıl olması bekleniyor.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikGümüşhane’nin 2022 Yılı İhracatının Yüzde 98’i Madencilikten
Sonraki İçerikÇayeli Bakır İşletmeleri 2022 Yılında 102 Milyon Dolarlık İhracat Gerçekleştirdi