İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Uygulamalı Jeoloji Anabilim Dalı`nda uzun yıllar öğretim üyeliği yapıp binlerce öğrenci yetiştiren Prof. Dr. Mahir Vardar 3 Mayıs 2020 Pazar günü vefat etti.

40 yıl boyunca mühendislik jeolojisi, kaya mekaniği ve tünelcilik gibi alanlarda eğitim vermenin yanı sıra ülkemizdeki çok sayıda mühendislik projesinin gerçekleşmesine ve mühendislik hizmetlerinin bu güne gelmesine önemli katkılar sağlayan Vardar bilime inanan, çok yönlü kişiliği ve öğrencilerine yaklaşımı ile daima örnek bir bilim insanı ve eğitimci olarak tanındı.

Vardar’ın cenazesinin 5 Mayıs 2020 Salı günü öğle namazının ardından, İstanbul Karacaahmet Mezarlığı`nda toprağa verilecek olup tören yapılmayacağı öğrenildi.

Prof. Dr. Mahir Vardar’ın ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikTürkiye Taşkömürü Kurumu Rödovansa Verdiği Sahalardan Önemli Gelir Elde Etti
Sonraki İçerikKömürde Saklı Hazine: Nadir Toprak Elementleri