Rönesans Holding, Rusya’nın Chara bölgesinde yer alan Udokan Projesi’nin inşaatını gerçekleştirecek. Şirket, en yakın yerleşim alanına 23 km, uçakla ulaşılabilecek en yakın bölgeye ise 650 km uzaklıkta bulunan projede inşaatın ilk aşaması için çalışmalara başladığını duyurdu. İlk aşamanın tamamlanması ile projenin yılda 12 milyon ton cevher üretim kapasitesine sahip olması beklenirken tesisin bakır üretim kapasitesinin 130 bin ton olacağı öngörülüyor. Gerçekleştirilecek ilk aşama inşaat çalışmalarının 40 ayda tamamlanması planlanıyor.

Proje sahibi Baikal Mining’in yayınladığı son basın bülteninde şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Valery Kazikaev, sahip olduğu JORC ​​uyumlu 26,7 milyon ton bakır kaynağı ile dünyanın en büyük geliştirilmemiş bakır sahası olarak bilinen proje hakkında yorum yaptı. Udokan Madencilik ve Metalürji Tesisinin Rusya’da, tam otomatik bir katot çekme – yükleme vinci ve katot sıyırma makinesi gibi teknolojileri kullanan ilk tesis olacağını belirten Kazikaev, “Bu teknolojiler, cevherin kalite ve oksidasyonundan bağımsız olarak cevher işleme potansiyeli ve yüksek proses performansı açısından oldukça dikkat çekici özelliktedir.” ifadeleri kullandı.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikDevlet Haklarındaki Değişiklikler 2018 Yılı İçin Uygulanmayacak
Sonraki İçerikSon Torba Kanunda Madenciliği de İlgilendiren Düzenlemeler Yapıldı