Altın

Gübre Fabrikaları TAŞ (Gübretaş) Söğüt Altın Madeni Projesi’nde gerçekleştirilen teknik çalışmalar ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, Bilecik ili Söğüt ilçesinde bulunan 82050 numaralı ruhsat kapsamındaki maden sahası ile ilgili verilerin bağımsız bir değerlendirme şirketince değerlendirilerek uluslararası standartlara göre raporlanması konusundaki çalışmalar kapsamında hazırlanan maden kaynak ve rezerv tahmin sonuçlarını kamuoyu ile paylaşmış, UMREK Koduna uygun raporun hazırlanması sürecinin de devam ettiği bilgisini vermişti.

Şirket en son açıklamasında UMREK yetkin kişilerince yapılan çalışmaların tamamlandığını 07 Aralık 2020 tarihinde kamuoyu ile paylaşılan maden kaynak ve rezervine ilişkin tüm bilgilerin UMREK yetkin kişilerince de teyit edildiğini kaydetti.

Gübretaş, Söğüt Altın Madeni Projesi’ne ilişkin teknik çalışmaların sürdüğünü gelişmelerin kamuoyu ile paylaşılacağını da duyurdu.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.