Verusa Holding’in %100 oranında bağlı ortaklığı olan Standard Boksit İşletmeleri AŞ’nin sahip olduğu 23 adet maden ruhsatından biri olan Tokat İli Erbaa ilçesindeki bakır maden sahasında yapılan ön incelemeler neticesinde, elde edilen numunelerle ilgili gelen analiz sonuçlarına göre, söz konusu maden sahasında 3,95-12,54 gr/ton aralığında altın varlığı tespit edildi.

Şirketten yapılan açıklamada, bahse konu analiz raporunun ön incelemeler kapsamında elde edilen numunelere dayandırıldığı belirtilirken söz konusu maden sahasındaki altın rezerv miktarının tespiti ile sahanın işlenebilir ve ticarete konu edilebilir nitelikte olup olmadığının anlaşılabilmesi amacıyla çok daha kapsamlı incelemelere ihtiyaç duyulduğu aktarıldı. Şirket tarafından bu kapsamda jeofizik ve jeoloji çalışmalarını takiben sondaj faaliyetlerine başlanacağı da kamuoyuna duyuruldu.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikFatih Dönmez: “Altın Üretiminde 2020 Hedefimiz 45 Ton”
Sonraki İçerikSürdürülebilir Yeşil Teknolojilere Yönelik COST Aksiyonu GREENERING Çalışmalarına Başladı