Türkiye Madenciler Derneği (TMD) tarafından organize edilen III. Uluslararası Madenlerde İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı ve Sergisi, Güvenli Madenciliğin Yol Haritası sloganı ile 01-04 Aralık 2018 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Madencilik sektöründe İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) koşullarını geliştirmeye yönelik girişimlere, TMD de önemli bir katkı yapmaya hazırlanıyor. TMD, 1-4 Aralık 2018 tarihlerinde Uluslararası Madenlerde İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı ve Sergisi’nin üçüncüsünü düzenleyecek. Konferansta, İSG alanında yaşanan sorunlar ve çözüm imkanları ele alınacak ve “Güvenli Madenciliğin Yol Haritası” çizilmeye çalışılacak.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO)’nun desteklediği konferansın ilki 2014 yılında 400’ü aşkın katılımcı ile gerçekleşti ve sergi ile birlikte büyük bir ilgi uyandırdı. 2 günlük konferansta 20’nin üzerinde yabancı uzman yer alırken ülkemizin kamu ve özel sektöründe çalışan yine 20’nin üzerinde uzman da konularına tam bir hâkimiyetle katılımcıları aydınlattı.

2016 senesindeki II. Konferansta 300’ün üzerinde katılımcı ile yerli ve yabancı uzmanlar maden sektörü ile ilgili ufuk açıcı sunumlar gerçekleştirdi. Türkiye’den başka başta ABD, Avustralya, Çin, Güney Afrika, Kanada gibi ülkelerden uzmanlar maden iş güvenliği konularında sorunları ve çözüm önerilerini masaya yatırdı. Konferansta ülke deneyimleri, sektörel politikalar ve Teknik gelişmelerin yanı sıra İSG kültürünün gelişiminde insan ve eğitim boyutları da ele alındı. Ayrıca etkinlikler kapsamında dünya madenciliğinde risk yönetimi konusunda uzman olan David Reece “Küresel Madencilik Sektöründe Operasyonel Risk Yönetimi” konusunda bir kurs verdi. Konferans boyunca pratik ve teorik tartışmalar, ülke deneyimleri, sektörel politikalar ve teknik gelişmelerin yanı sıra, İSG kültürünün gelişiminde insan ve eğitim boyutları da ele alındı.

Türkiye Madenciler Derneği, gerek Türkiye gerekse yurtdışından ilgi duyanları İstanbul’da ağırlamak üzere 2018 konferansına sizleri de davet etmekten gurur ve mutluluk duyar.

Konferans broşürü için tıklayın

Diğer tüm detayar için etkinlik web sitesini ziyaret edebilirsiniz: www.tmdconference.org

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikKaradeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Maden Mühendisliği Bölümü Türkiye’de 1’nci, Dünya’da 20’nci Sırada!
Sonraki İçerikODAŞ Çan-2 Yerli Kömür Termik Santralinin Devreye Alma Çalışmalarını Tamamladı