Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Adularya Enerji Üretimi Ticari ve İktisadi Bütünlüğü’nü 1,1 milyar TL muhammen bedel üzerinden satışa sundu. Şirket daha öncede TMSF tarafından 1,4 milyar TL muhammen bedel ile satışa sunulmuştu.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan ilana göre,  ihale 10 Temmuz’da gerçekleştirilecek ve ihaleye anonim ya da limited şirket statüsü ile kurulmuş tüzel kişiler katılabilecek.

TMSF, malikler olarak görünen Adularya Enerji Elektrik Üretimi ve Madencilik AŞ ve Tümsan İnşaat Madencilik San. ve Tic. AŞ’nin ticari ve iktisadi bütünlüğün kapsamını şu şekilde bildirdi: “Adularya Enerji Üretimi Ticari ve İktisadi Bütünlüğü”; “Malikler”e ait; gayrimenkuller (Mihalıççık – Eskişehir, Kütahya İli, Gediz İlçesi, Gümüşlü Köyünde kain 323 ve 331 no.lu parseller ile Koyunağılı Mahallesi ve Bey Köyü’nde konumlu Yunus Emre Termik Elektrik Santrali olmak üzere toplam 31 adet arsa ve maden sahası), Maliye Hazinesinin hüküm ve tasarrufundaki iki adet taşınmaz üzerinde Adularya Enerji Elektrik Üretimi ve Madencilik A.Ş. lehine 23.06.2055 yılına kadar tesis edilmiş bulunan üst kullanım izni, menkul mallar (prefabrik yapılar, maden sahası ve termik santral sahasındaki menkuller, taşıtlar), maden ruhsatları, haklar (belge, lisans ve ruhsatlar) ile bu varlıkların ferî ve mütemmim cüzü niteliğindeki tarafı oldukları sözleşmeler ve bu sözleşmelerden doğan ancak başlı başına iktisadi değeri olmayanlar da dâhil olmak üzere diğer tüm mal, hak ve varlıklardan oluşmaktadır.”

İhale ile ilgili detaylı bilgiye şu adresten ulaşabilirsiniz: http://www.resmigazete.gov.tr/ilanlar/eskiilanlar/2019/04/20190424-3-8.pdf

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikHayat, Hedefleri Sever
Sonraki İçerikBoehlerit Türkiye’den Yerli Aşınma Parçaları Kataloğu