Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Madencilik Meclisinin genişletilmiş toplantısı, Meclis Başkanı İbrahim Halil Kırşan’ın Başkanlığında kamu, sivil toplum kuruluşları ve özel sektör temsilcilerinin üst düzey katılımıyla, sektördeki son gelişmeleri görüşmek üzere elektronik ortamda gerçekleştirildi. ​

UMREK ve YERMAM Çalışmaları Değerlendirildi

TOBB Türkiye Madencilik Meclis Başkanı İbrahim Halil Kırşan gerçekleştirdiği açılış konuşmasında toplantıya davet edilen yeni dönem UMREK üyelerine tebriklerini ileterek, bir önceki dönem UMREK üyelerine de katkılarından dolayı teşekkürlerini etti. TOBB’u temsilen kendisinin de aralarında bulunduğu UMREK’te yeni dönemde de başarılı çalışmalara imza atmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Toplantıya davet edilen UMREK üyelerinden Prof. Dr. Atiye Tuğrul, Akan Gülmez, Recep Bildik, Veli Doğan, Kadem Ekşi ve Cem Yüceer meclis üyelerine kendilerini tanıtarak UMREK hakkında değerlendirmelerde bulundular.

UMREK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Atiye Tuğrul ise “UMREK (Ulusal Maden Kaynak ve Rezerv Raporlama Komisyonu) ile İlgili Gelişmeler” konulu sunumu ile UMREK işleyişi ve çalışmalarına dair meclis üyelerine detaylı bilgi aktardı. Tuğrul sunumunda UMREK’in kurulduğu 2012-2020 yılları arasında gerçekleştirdiği çalışmalara, kuruluş amacına, UMREK Kodunun Kapsamına ve İlkelerine, UMREK ve YERMAM yapısına, CRIRSCO ile ilişkilere değindi.

YERMAM Başkanı Halit Semih Demircan da gerçekleştirdiği detaylı sunumla YERMAM ve işleyişi hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi. Demircan sunumda YERMAM’ın kuruluş ve amacı, yapısı, işleyişi ve Planlar çalışmalar hakkında detaylara yer verdi.

TOBB Türkiye Madencilik Meclisi Danışmanı Nevzat Kavaklı bir önceki toplantıda gündeme getirilen “Orman İzin Süreçleri ve İzin Bedellerine İlişkin Sorunlar ve Yurtdışı Uygulamaları” konusunda detaylı bir çalışma yaparak hazırladığı sunumu meclis üyeleri ile paylaştı.

Sunumların ardından meclis üyelerine ve diğer katılımcılara söz verilerek, konulara ilişkin değerlendirmeleri alındı.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikAvod Madencilik Demir Export ile Gizlilik Sözleşmesi İmzaladı
Sonraki İçerikMAPEG Yeni İhalelerin Duyurusunu Gerçekleştirdi