TOBB Türkiye Madencilik Meclisi, “Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu” (TENMAK) gündemiyle bu yılın ikinci toplantısını video telekonferans yöntemiyle gerçekleştirildi. TOBB Türkiye Madencilik Meclisi Başkanı İbrahim Halil Kırşan’ın Başkanlığında toplanan Madencilik Meclisi Toplantısına TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Şaban Aziz Karamehmetoğlu, TENMAK Başkanı Prof.Dr.Abdulkadir Balıkçı, Kamu Kuruluşlarının Yöneticileri, Maden Meclisi Üyesi Firma Temsilcileri ve sektör yetkilileri katıldı.

Madencilik Meclisi Toplantısına katılan TENMAK Başkanı Prof.Dr.Abdulkadir Balıkçı “Enerji, Nükleer ve Madencilik alanında TENMAK’ın Rolü” konusunda bir sunum yaparak TENMAK’ın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın bir inovasyon ve Ar-Ge kuruluşu olarak yapılandırıldığını ve madencilik sektörüne daha iyi katkı yapmak amacında olduğunu ifade etti. Daha sonra Madencilik Meclisine katılan sektör temsilcileri söz alarak yeni kurulan TENMAK’ın yüksek teknoloji uç ürün üretimi ve  Ar-Ge konularında madencilik sektörüne vermesi gereken destekler konusunda görüşlerini açıkladılar.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Önceki İçerikDoğal Taş Sektöründe İş Kazalarını Ortadan Kaldıracak İş Sağlığı ve Güvenliği Projesi Başladı
Sonraki İçerikYüksel Yıldırım: “Mekanizasyon İle Hem Verimliliğimizi Hem de Ürün Kalitesini Arttırdık”