Tosyalı Holding ile Angola Devleti arasında imzalanan anlaşmanın ardından 1970 yılında faaliyetlerini durduran Cassinga Entegre Demir-Çelik Projesi’nin tekrar faaliyete geçireceği öğrenildi. Angola’da ki Lubango şehrinin yaklaşık 350 kilometre doğusunda bulunan projenin ülkedeki en büyük demir cevheri rezervlerinden birisi olduğu biliniyor.

Macaohub.com’un haberine göre anlaşma ilki düzenlenen Uluslararası Madencilik Sektörü Konferansı ve Sergisi’nde Tosyalı Holding Başkanı Fuat Tosyalı tarafından imzalandı. Etkinlikte aynı zamanda Angola Cumhurbaşkanı João Lourenço da yer aldı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Tosyalı, projede çalışmaların 2020 yılının Ocak ayında başlayacağını belirtti. İlk aşama çalışmalarının madenin tekrar faaliyete geçmesini içerdiğini belirten Tosyalı, maden faaliyetlerine başladıktan sonra demir cevherini çeliğe dönüştürmek için gerekli süreçler için çalışmalara başlanacağını aktardı.

1952’de kurulan Tosyalı Holding 3 kıtada faaliyetlerine devam ediyor. Şirketin yıllık 6 milyon ton çelik üretim kapasitesi bulunduğu belirtiliyor.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikMurat Ülker’den Altı Kıtaya İhracat Yapan Kümaş Manyezit’e Ziyaret
Sonraki İçerikUMREK’te Görev Değişimi…