Verusa Holding, iştirakleri olan Standart Boksit İşletmeleri ve Galata Altın İşletmeleri’nin 2022 yılı üçüncü çeyrek sonundaki son durumları hakkında bilgi paylaştı.

Yapılan açıklamada; Standart Boksit İşletmeleri’nin halihazırda 22 adet boksit, 2 adet bakır ve 1 adet demir cevheri olmak üzere 25 adet ruhsatı bulunduğunu, Adana Tufanbeyli boksit madeninde üretim faaliyetlerinin devam ettiğini belirtti.

Şirket, Adana Tufanbeyli boksit madeninde rezerv artışına yönelik sondaj çalışmalarının devam ettiğini aktarırken diğer yandan cevher zenginleştirmeye yönelik katma değeri arttıracak teknik çalışmaların sürdüğünü, diğer sahalarla ilgili olarak da üretime geçme konusunda çalışmaların devam ettiği bilgisini paylaştı.

Holding bir diğer iştiraki olan Galata Altın İşletmeleri’nin ise 20 adet altın sahası ruhsatı olduğunu açıklarken, hedeflerini; Türkiye’nin yer altı zenginliklerini değerlendiren önemli bir altın üreticisi olmak, altın madenciliği endüstrisinin gelişmesini sağlayarak Türk ekonomisine katkıda bulunmak olarak paylaştı.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikKarotlu Sondaj Tijlerinde Dünya Markası TECSO, JEOGES Güvencesi ile Artık Türkiye’de!
Sonraki İçerikAVOD Boğazkale Bakır Projesi 3. Çeyrek Değerlendirmesi Paylaşıldı