Epiroc, büyük yer altı operasyonlarına yönelik en yüksek kapasiteli, 65 tonluk maden kamyonu Minetruck MT65 S’nin yeni versiyonunu kısa bir süre önce piyasaya sürdü. Müşteriler, artık, önceki modele kıyasla %18’e varan oranda artırılmış üretkenliğin keyfini çıkarabilir. Yeni güncellemeler sayesinde güvenilirliği artırılan ve en yüksek güvenlik standartlarını sağlayan Minetruck MT65 S, yer altı operasyonlarında gerçek bir güç merkezi haline geldi.

Yeni Minetruck MT65 S’de gerçekleştirilen güncellemelerle ilgili bir açıklama yapan Epiroc Yer Altı Bölümü Global Minetruck Ürün Müdürü Daniel Sandström, “Müşterilerimizle yakın işbirliği, proje ve sonuç sürecinde kilit rol oynadı. Minetruck MT65 S’de uygulanan değişiklikler ve güncellemeler, müşterilerimizin tesislerinde, sahada doğrulandı ve iyileştirmelerin gerçek madencilik uygulamaları ve ortamlarında amaçlanan şekilde çalışması sağlandı,” dedi ve sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Yeni Minetruck MT65 S’nin müşterilerimizi yer altı operasyonlarında daha da fazla desteklemeye devam ettiğini görmekten heyecan duyuyoruz.” İfadelerini kullandı.

Yeni Minetruck MT65 S’nin öne çıkan önemli özelliklerinden biri yükseltilen hızı. Bu, kamyonun optimize edilmiş aktarma organları ve koşullara bağlı olarak belirli bir hızı önerip sabit tutmasına olanak tanıyan yeni yazılım sayesinde mümkün oldu. Yeni Minetruck MT65 S, bu özelliklerinin sonucu olarak rampa yukarı çıkarken %10’a ve yokuş aşağı inerken %18’e varan hıza ulaşabiliyor. Sonuç olarak, müşteriler üretkenlik düzeylerinde %18’lik bir artışın keyfini çıkarıyor.

Yeni güncellemede güvenilirlik konusuna da büyük önem verildi. Yeni versiyonla, makinenin ana bileşenleri daha fazla korumaya ve daha uzun ömre kavuştu. Bu, müşterilere daha düşük kullanım ömrü maliyeti ve Minetruck MT65 S’nin daha uzun süre kullanılabilmesini sağlıyor.

“Müşterilere akıllı ve etkili malzeme taşıma çözümleri sunan güncellenmiş Minetruck MT65 S ile madencilik sınırlarını daha da ileriye taşımayı hedefliyoruz.”

Martin Wallman, Global Portföy Yöneticisi – Minetruck, Epiroc Yer Altı Bölümü

Minetruck MT65 S, Smart Serisi’nin bir parçası ve bu da onu otomasyon ve uzaktan kumanda gibi 6th Sense işlevlere hazır hale getiriyor. Maden kamyonu, Epiroc’un en iyi yer altı operasyon optimizasyonu için veri izleme olanakları sunan Teçhizat Kontrol Sistemi’ni (RCS) kullanıyor.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikSoma’da Linyit Ocağında Toprak Kayması Meydana Geldi
Sonraki İçerikTerk Edilmiş Mermer Ocağı Rehabilite Edilerek Ağaçlandırıldı
Bilgi-İşlem Destek, İletişim / Madencilik Türkiye Dergisi