Sandvik, yer altı madenciliği ve tünelcilik için yeni diş konsepti Sandvik Alpha™340 asimetrik dişli delici takımları piyasaya sürüyor. Performansı kanıtlanmış olan Sandvik Alpha™330 takımların yerini alacak olan yeni konsept, yüzde 30’a kadar daha uzun servis ömrü ve daha fazla üretkenlik sağlıyor.

Yeni Sandvik Alpha™340, 43-51 mm arasında delik çaplarında, yer altı madenlerinde ve tünellerde ayna delgisinde ve tahkimat delgilerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Yeni konsept, asimetrik diş profiline ve tijin bit tarafındaki dişlerinde daha geniş bir çapa sahiptir. Bu özellikleriyle tij üzerindeki kritik noktalarda stres seviyelerini azaltır. Söküm işlemi de önceki tasarımlara göre daha kolaydır ve zamandan tasarruf sağlar. En büyük potansiyel katkı, tijin artan servis ömründe yatmaktadır: Sandvik Alpha™340 ile, yüzde 30’a kadar daha fazla servis ömrü elde edilebilir, üretkenlik önemli ölçüde artar ve metre başı ilerleme maliyeti düşer.

Sandvik Üstten Darbeli Yeraltı Kaya Delici Takımları Ürün Müdürü, Robert Grandin’in sözleriyle; “Sandvik Alpha™330 konsepti, son 20 yılda güvenilir ve verimli delme sağlayarak iş ortaklarına en üst seviyede hizmet etti.

Yeni Sandvik Alpha™340’ın piyasaya sürülmesiyle, asimetrik tasarım sayesinde üstten darbeli kaya delici takımlarda devrim yaratıyoruz. Bu yeni konsept, iş ortaklarımıza hem doğrudan hem de uzun vadeli değer sağlayacak.”

Yazının tamamı Madencilik Türkiye Dergisi 108. sayı 42. sayfadadır.

Yazının devamını buradan okuyabilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikEldorado Gold 2022 Üretim Sonuçlarını Açıkladı
Sonraki İçerikLiya Test, Güçlü Birikimi ile Sektörde Öncü Firmalardan Biri Olmayı Sürdürüyor