13 Mayıs 2014 tarihinde Manisa’nın Soma ilçesinde 301 madencinin yaşamını yitirdiği 162 madencinin ise yaralandığı faciayla ilgili Yargıtay’ın bozma kararı ardından yeniden görülen davada kararlar açıklandı.

Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada verilen kararlar şu şekilde oldu: Soma Kömür İşletmeleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan taksirle ölüme sebebiyet vermekten 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mühendisler Efkan Kurt ile Adem Osmanoğlu ise taksirle ölüme sebebiyet vermekten 12 yıl 6 ay hapis cezalarına çarptırıldı. Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Evinç ise beraat etti.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.