Epiroc, dünyanın dört bir yanındaki madenler için otomasyon çözümleri geliştirme ve uygulama konusunda uzun bir geçmişe sahip. Bu deneyimin sonucu olarak geliştirilen Deep Automation ise bir kontrol odasının güvenliğiyle üretim alanı üzerinde tam kontrol sağlamanın, birlikte çalışabilirliğe vurgu yapan güçlü bir otomasyon oluşturmanın en ileri adımı.

Epiroc Yer Altı Bölümü’nde Müşteri Çözümleri Malzeme İşleme Direktörü olarak görev yapan Gabriel Norefors, Deep Automation’ı şu sözlerle anlatıyor: “Birlikte çalışabilirlik konusunda piyasadaki en güçlü otomasyon çözümünü sunmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Bu gücü mümkün kılansa Deep Automation’ın maden planlama araçları, yer altı makineleri ve yardımcı ekipman arasında bağlantı kurmasını sağlayan bir arabirim.”

Deep Automation Özellikleri:

  • Derin görüş: Yer altı operasyonları sırasında elde edilen veriler sayesinde otomasyona dayalı filonun sürekli olarak iyileştirilmesini sağlar.
  • Derin Filo Simülasyonları: Madeni geliştirmeden veya otomasyon çözümlerini uygulamadan önce üretim alanını simüle etmeyi sağlar.
  • Derin Güvenlik: Esnek bölgelere ve üretim alanına erişim kontrolünü, yeni araçların kesintisiz ve güvenli bir şekilde kontrol edilmesini sağlar.
  • Derin Rotalar: Akıllı makinelere rotaları kaydetmeyi, gereken ayarlamaları yapmayı ve yeni rotalar öğretmeyi sağlar.
  • Derin Kontrol: Güvenliği, üretim atamalarını ve otonom trafiği gerçek zamanlı olarak kontrol etmeyi sağlar.

Epiroc Yer Altı Bölümü Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Sarah Hoffman, Deep Automotion ile ilgili olarak şu ifadeleri kullanıyor: “Deep Automation ile derin yer altı operasyonları, derin teknoloji ve derin ortaklıkları bir araya getirmek; malzeme taşıma için gelişmiş ancak kullanımı kolay otomasyon çözümlerimizin niteliklerini aktarmak istiyoruz.”

Ürün ile ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz:

Ürün ile ilgili videoya buradan ulaşabilirsiniz:

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikAhmet Altuncu: “Bulunduğumuz Ligin Daima Zirvesini Hedefliyoruz”
Sonraki İçerikEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcılarının Sorumluluk Alanları Belli Oldu
Bilgi-İşlem Destek, İletişim / Madencilik Türkiye Dergisi