Madencilik alanında faaliyet gösteren yurtiçi ve yurtdışı profesyonelleri bir araya getirmek, üyeleri arasında işbirliğini geliştirmek, konusunda uluslararası faaliyetlerde bulunmak üzere 2017 yılında Bakanlar Kurulu Kararı ile kurulmuş olan Yerbilimleri, Maden ve Metalürji Profesyonelleri Birliği (YERMAM), kuruluşunun 3. yıldönümünde Anıtkabir’i ziyaret etti. Gerçekleştirilen tören kapsamında YERMAM Yönetim Kurulu Başkanı Halit Semih Demircan ve dernek üyelerinden oluşan heyet hazır bulunurken Demircan tarafından mozoleye çelenk bırakıldı. Mozoleye çelenk bırakılmasının ardından Başkan ve üyeler, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının anısına saygı duruşunda bulundu.

Saygı duruşunun ardından Misak-ı Milli kulesine geçilirken Demircan burada Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı. Demircan imzaladığı Anıt Kabir Özel Defteri’nde şu ifadeleri kullandı: “YERMAM madencilik profesyonelleri olarak; gösterdiğin doğrultuda, açtığın yolda, ülkülerinden aldığımız güçle ve emin adımlarla, hammaddesini kendi işleyen, kendi ulusal sanayiini kuran, çağdaş Türkiye’yi oluşturmak, Türkiye’nin refah düzeyini, milli gelirini, çağdaş ülkelerin seviyesinde tutmak, topraklarımızın altında işlenilmeden duran maden hazinelerini az zamanda işleyerek, milletimizin menfaatine açmak, çağdaşlaşma, sanayileşme ve ekonomik gelişmenin temeli olan ülkemizi ihya edecek servetleri aramak, ortaya çıkarmak, üretmek ve işlemek için çalışan profesyoneller olarak bir araya geldik.

Tarihin ilk dönemlerinden bu yana yapılan madencilik faaliyetleri nedeni ile uygarlıkların beşiği olmuş vatan toprağında; ‘Maden Hayattır’ ve ‘İnsanı Maden Yaşatır’ düsturları ile çağın gereklerine göre, bilimsel verilerin ışığında, etik kurallar çerçevesinde, sosyal dokuya uyumlu, ekolojik dengeyi gözeterek, çevreyi korumak için her türlü önlemi alarak evrensel değerlerle çalışmaya söz veriyoruz.

En derin, sevgi, saygı, şükran ve özlemle.”

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Önceki İçerikFatih Dönmez: “Lityum Karbonat Tesisi Pazartesi Günü Üretime Başlıyor”
Sonraki İçerikAriana Resources 3 Projenin Satışı Konusunda Şartlı Anlaşmaya Varıldığını Duyurdu