Yerbilimleri, madencilik ve metalürji alanında faaliyet gösteren yurtiçi ve yurtdışı profesyonelleri bir araya getirmek, üyeleri arasında iş birliğini geliştirmek ve UMREK (Ulusal Maden Kaynak ve Rezerv Raporlama Komisyonu) ile iş birliği yapmak üzere 4 Aralık 2017 tarihinde Bakanlar Kurulu Kararı ile kurulan ve uluslararası bir birlik olan YERMAM, 2018 yılındaki ilk Genel Kurulu’ndan sonra 2. Genel Kurul toplantısını 29 Haziran 2021 tarihinde MTA’da gerçekleştirdi.

Genel Kurul’da 2018-2020 dönemine ait çalışmaların değerlendirilmesi yapılırken üç yıl görev yapacak Yönetim ve Denetim Kurulları’nın asil ve yedek üyeleri seçildi. Dokuz asil ve dokuz yedek üyesi olan YERMAM Yönetim Kurulu’na, tüzük gereği UMREK tarafından iki asil, iki yedek üye önerildi. 

YERMAM’ın yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.