Ülkemizin ve dünyanın önde gelen metal ve madencilik şirketlerinden Yılmaden Holding, dünyadaki iştiraklerine bir yenisini daha ekliyor. Şirket Kazak Tau-Ken Temir şirketinin satın alınması için ön protokolü imzaladığını açıkladı.

Protokol; 28 Mart 2019 tarihinde Dubai International Financial Center’da düzenlenen Samruk-Kazyna Investment Roundtable organizasyonunda Yılmaden Holding CEO’su Dr. Alp Malazgirt ve Tau-Ken Samruk NMC JSC’nin Vekil Başkanı Kanat Kudaibergen tarafından imzalandı.

Tau-Ken Temir, Kazak Devlet Şirketi Tau-Ken Samruk bünyesinde bulunuyor. Şirket yıllık 25 bin ton kapasite ile metalürjik silikon üretiyor. Üretilen silikonun hammaddesi ise Karaganda bölgesindeki Aktaş ve Akshoky-3 kuvars yatakları.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikHavran’da Doğaya Yeniden Kazandırma Süreci Başladı
Sonraki İçerikMARBLE Fuarı ile Doğal Taş Sektörünün İhracatı 25 Yılda 33 Kat Büyüdü