Yetkilendirilmiş Tüzel Kişiler Derneği (YTKDER), Yönetim Kurulu Başkanı Suheyl Haşim Çevik, Başkan Vekili Abdullah Ormancı ve Ersin Etlik’ten oluşan bir heyetle, 8 Ekim 2020 Perşembe günü Yerbilimleri, Maden ve Metalurji Profesyonelleri Birliği’ni (YERMAM) ziyaret etti. YERMAM Genel Sekreteri Halim Demirkan’ın ev sahipliği yaptığı toplantıda, CRIRSCO, UMREK VE YERMAM konuları, YERMAM Üyelik, Profesyonel Üyelik, Kurumsal Üyelik ve UMREK Yetkin Kişiliği süreçleri beraberce gözden geçirildi.

İki STK arasında yapılabilecek işbirliğinin ana hatlarının konuşulduğu toplantıda, YTKDER üyelerinin profesyonellerinin YERMAM üyelik başvurularına açık olduğu teyit edildi.  YTKDER üyelerinin istihdam ettiği yerbilimleri ve madencilik profesyonellerine CRIRSCO, UMREK ve YERMAM’ı tanıtan sunumlar yapılması, YTKDER profesyonellerinin uzmanlıkları konusunda YERMAM ile birlikte YERMAM ve ortak diğer STK’ların üyelerine ortak sunumlar yapılması ve seminerler verilmesi için tekrar bir araya gelinmesine karar verildi.

YERMAM Genel Sekreteri Halim Demirkan toplantıda, YTKDER üyelerini YERMAM’ın kurumsal üyeliğine ve YTKDER profesyonellerini YERMAM’ın bireysel üyeliğine davet etti.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Önceki İçerikUMREK’in Yeni Üyeleri Belli Oldu
Sonraki İçerikAnagold Çöpler Madeni’nde Kapasite Artırımına Gidiyor