Zonguldak Milletvekilleri Muammer Avcı, Saffet Bozkurt, Ahmet Çolakoğlu ve Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir’den oluşan heyet T.C. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’i ziyaret etti.

Zonguldak heyeti Bakanı Şimşek ile Zonguldak’ta devam eden projeler ve yapılması planlanan çalışmalar ve Zonguldak’ta faaliyet gösteren özel sektör madencilik firmalarının sorunlarının çözümüne dair istişarede bulundular. Heyet Şimşek’e Zonguldak’ın ihtiyaçlarını ve projelerini aktarırken, madencilik firmalarının karşılaştığı zorlukların giderilmesi için destek istedi. Görüşmenin verimli geçtiği ifade edilirken, Zonguldak’ın gelişimi için çalışmaların hız kesmeden devam edileceği vurgulandı.

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, “İlimizin lokomotif sektörü olan, ayrıca Türkiye’de tek olan Zonguldak koklaşabilir taşkömürü havzasında Özel sektör madencilik firmalarının sorunlarının çözümüne dair taslakla ilgili beklentilerimizi arz etmek maksadı ile Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Mehmet Şimşek’i ziyaret ederek, kendilerinden desteklerini istedik. Sayın Bakanımız Mehmet Şimşek’e nazik kabulleri ve yapıcı yaklaşımları için, milletvekillerimiz Muammer Avcı, Saffet Bozkurt’a destek ve himayeleri için teşekkür ederim.“ şeklinde açıklamada bulundu.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikMapa Petrol ile 70 Yıla Uzanan Ticari Tecrübe…
Sonraki İçerik12-13 Aralık’ta Maden-Tek 2024’e Davetlisiniz