Zonguldak’ın Kilimli ilçesinde  bulunan özel bir işletmeye ait  maden ocağında patlama meydana geldi.  Patlamanın nedeni henüz belirlenemezken patlamada 5 madenci mahsur kaldı.

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) tahlisiye ekiplerinin de katılımı ile yapılan arama kurtarma çalışmaları ile mahsur kalan Evren Cinemre ve Adem Alibaş ocaktan çıkarıldı. Madenden çıkarıldıktan sonra Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesine kaldırılan madencilerin tedavilerine devam ediliyor. Yaklaşık 10 saat süren arama kurtarma çalışmaları sonucunda  Uğur Göktaş, Hasan Gençtürk ve Kenan Çavuş isimli madencilerin cansız bedenlerine ulaşıldı.

Aynı maden ocağında çalışan ve arama kurtarma çalışmalarına katılan 5 madencinin ise kurtarma çalışmaları sırasında gazdan etkilendiği ve sağlık ekiplerince hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

Ruhsatsız olduğu belirtilen kömür ocağının sahibi emniyette verdiği ifadenin ardından adliyeye sevk edildi ve çıkarıldığı nöbetçi mahkeme sonrası  “Taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olmak” suçlamasıyla tutuklandı.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikMaden Sanayicileri Sendikası (MASS) Kuruldu
Sonraki İçerikMaden Sektörünün Güç Gösterisi 8. Maden Türkiye Fuarı’na Geri Sayım Başladı