1977 yılında Sincan Dökümcüler Sanayi Sitesi’nde 1.000 m2 alanda Adnan Albayrak öncülüğünde sektörde Albayrak Döküm olarak faaliyetlerine başlayan Aday Döküm, 2001 yılında bugünkü Aday Döküm unvanını almıştır. İlerleyen dönemlerde firmamız büyüme trendini devam ettirmiş ve gelişen teknolojiye uygun imalat için Malıköy Dökümcüler İhtisas OSB’deki fabrikasında uzman kadrosu ile üretime devam etmektedir.

15.000 ton/yıl döküm kapasitesi ile 500 gramdan 4000 kilograma kadar tek parça lamel grafitli dökme demir (pik), küresel grafitli dökme demir (sfero), çelik (düşük, orta ve yüksek alaşımlı) ve yüksek kromlu beyaz dökme demir döküm parça üretimiyle Türkiye döküm sektörünün önde gelen kuruluşlarından biri olup iş makineleri yedek parçaları, su pompa ve vanaları, otomotiv, makine, hidrolik, elektrik ve inşaat endüstrileri ağırlıklı olarak, her türlü alanda üretim yapmaktadır.

“Bilya Kalitesinde Zirve!”

30 yıllık tecrübeli ekip ile dünya kalite standartlarında üretim gerçekleştirirken, çimento ve madencilik sektörü için özel geliştirilmiş 28 farklı standart, 28 metre boyunca, 80 brülörlü, 18 kontrol bölgesine sahip, tam otomatik kontrol sistemli ısıl işlem fırını ile astar plakalarında çalışma ömrünü uzatmak için çift kademeli ısıl işlem ve yağda su verme faaliyetleriyle, aşınma direnci yüksek ve homojen aşınmaya sahip bilyalar üretiyoruz.

Yazının tamamı Madencilik Türkiye Dergisi 113. sayı 48-49. sayfalardadır.

Yazının devamını buradan okuyabilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikOkullar Açılıyor. Minik Madenci Çocuklar İçin Hazır
Sonraki İçerikİbrahim Halil Kırşan: OVP’de Madencilik Sektörüne Yer Verilmesi Umut Verici
Furkan Alga
Bilgi-İşlem Destek, İletişim / Madencilik Türkiye Dergisi