Exif_JPEG_PICTURE

Alamos Gold Çanakkale-Kirazlı projesinde faaliyetleriyle ilgili olarak bir güncelleme paylaştı. Daha önce bildirildiği üzere Alamos, Kirazlı projesinin inşaatına başlanması için gerekli önemli izinler için onay almıştı. Bunlar arasında ÇED ve Orman İzinleri ile Temmuz 2018’de Çanakkale Valiliği tarafından verilen GSM ruhsatı bulunuyordu. Şirket 2018’de elektrik hattı, yol inşaatları gibi çalışmalara yaklaşık 18 milyon dolar yatırım yaptı ve bu çalışmalar halen devam ediyor.

Diğer taraftan şirket açık ocak alanındaki çalışmalarına başlayabilmek için İşletme İzni’nin alınması konusunda gerekli çalışmaları yürüttüğünü de bildirdi. Ülkemizdeki normal bürokratik işleyiş doğrultusunda geciken işletme izin sürecinde çalışmalarını yavaşlattığını belirten Alamos Gold, iznin alınmasıyla birlikte 2019 ilkbaharında büyük inşaat ve hafriyat çalışmalarını hızlandırmayı ve mevcut planlamaya uygun şekilde 2020 yılının ikinci yarısı için Kirazlı’dan ilk üretimi gerçekleştirmeyi hedefliyor.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikİkinci 100 Günlük İcraat Programı’nda Madencilik Sektörü…
Sonraki İçerikMTA Sudan’da İki Sahada Altın Arayacak