Kurulduğu 1967 yılından günümüze sert metal üretimine ara vermeden devam eden, gerek yurt içi gerekse yirmiyi aşkın ülke ihracatı ile sanayi üretimine katkı sağlayan Böhler Sert Maden, almış olduğu yeni yatırım kararıyla üretim kabiliyetini daha üst seviyelere taşımayı hedefliyor.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Genel Müdür Cüneyt Dik “Avusturya merkezimizle birlikte ortak büyüme kararı aldıklarını, amaçlarının büyüyen Türkiye’nin önemli ara mamul üreticilerinden birisi olarak sanayiye hizmet etmek olduğunu” ifade etti.

Bu yeni yatırım ile Böhler Sert Maden üretim alanında önemli bir yere sahip özel aşınma parçalarını daha hızlı ve kaliteli olarak üretme imkanına kavuşacaktır. 

Sert metal şekillendirme bölümüne yapılan yüksek termodinamik denge ve hassasiyete sahip yeni CNC Torna ve CNC Freze tezgâhları ile kompleks parçaların daha rahat işlenmesi ve   üstün üretim performansı hedeflenmektedir.

Yatırımlarına taşlama tezgâhı ile devam edeceklerini belirten Cüneyt Dik, müşterilerin koşulsuz memnuniyeti için atılması gereken tüm adımları teker teker atarak önümüzdeki yıllarda Böhler Sert Maden’in üstün rekabet gücüne sahip, çağdaş ve modern bir tesise kavuşacağını da sözlerine ekledi.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikMBEF Makine 2018 Yılında Rekora Koşuyor!
Sonraki İçerikDanfoss Yeni VLT Otomasyon Sürücüsünü Piyasaya Sürdü