MBEF Makine 2018 yılı içerisinde teslim edeceği yurt dışı ve yurt içi toplam 68 adet kesin makine siparişinin üretimine ve teslimatına hız kesmeden devam ediyor.

2011 yılında karotlu sondaj makinesi ve ekipmanları üretimine yönelik kurulmuş olan MBEF Makine, 2017 yılının sonundan itibaren başlayan madencilik sektöründeki canlanmaya en verimli biçimde karşılık verebilmek için yaptığı yeni yatırımlarla üretim kapasitesini ikiye katladı.

MBEF Makine Satış Müdürü Okan Ormancı’dan edindiğimiz bilgilere göre; başta ana firması olan Pozitif Sondaj’ın aralıksız çalışan ve tamamı kendi üretimi olan 27 adet sondaj makinesine kesintisiz servis, yedek parça ve ekipman desteği sağlayan MBEF Makine, 2017 ve 2018 yılları içerisinde yaptığı yeni yatırımlarla üretim ve servis gücünü arttırarak madencilik sektörünün sondaj makinesi ve ekipman ihtiyaçlarına kesintisiz olarak cevap veriyor.

MBEF Makine’nin amiral gemisi olan PD-500 karotlu sondaj makinesinden, bu sene yapılan teslimatlarla birlikte, hali hazırda 60‘tan fazlası yurt içi ve yurt dışında çalışıyor. Ormancı, çalışan PD-500 sayısının 2018 Haziran ayı sonunda 100 adedin üzerine çıkacağını açıkladı.

MBEF diğer taraftan sondaj makinesi üretim, servis ve yedek parça hizmetlerine ek olarak yeni talaşlı imalat tesisindeki 6 CNC makinesiyle karotlu sondaj ekipmanları ürün grubunu, tüm delgi çapları için üreterek makine müşterilerine aynı zamanda ekipman desteği de sunuyor.

PD-500 Karotlu Sondaj Makinesi

PD-500, NWL çapta 1.550 metrelik derinlik kapasitesiyle kompakt, verimli ve güçlü bir karotlu sondaj makinesidir. PD-500’ü böylesine başarılı yapan temel etken ise uzun yıllardır Pozitif Sondaj tarafından gerek yurt içi gerekse yurt dışında çalışılan sondaj projelerinde kullanılıyor olmasıdır. Birbirinden çok farklı sondaj sahalarından, formasyon şartlarından ve operatör deneyimlerinden alınan geri bildirimler ile bugünkü haline ulaşarak amaca uygun makine üretiminin sondaj sektöründeki karşılığı olmuştur.

PD-500 sondaj makinesinin operatörler tarafından tercih edilen bir sondaj makinesi olmasının nedenleri;

  • 1.000 metreden daha derin kuyularda ve en zorlu formasyonlarda bile sorunsuz delgi sağlayan askı-baskı ve tork gücü.
  • Uluslararası üreticilerden tedarik edilen yüksek kalite hidrolik ekipmanları.
  • Ergonomik ve kullanışlı yapısıyla her türlü saha koşuluna uyum sağlaması.
  • 7/24 sunulan ve tamamı deneyimli uzmanlardan oluşan teknik servis hizmeti olarak sıralanabilir.

PD-500 Karotlu Sondaj Makinesi Teknik Özellikleri

MBEF Sondaj Ekipmanları

MBEF Makine, 2018 yılı yeni yatırım planları çerçevesinde talaşlı imalat ve makine imalatını ayırarak talaşlı imalat ve stoklama için ayrı bir tesis kurdu. İçerisinde 2 adedi dik işleme merkezi, 4 adedi torna olmak üzere toplam 6 adet CNC makinesinin faaliyet gösterdiği üretim tesisinde aynı zamanda imal edilen ürünlerin depolaması da yapılıyor.

Karotlu maden sondajında kullanılan tüm çapların (P, H, N ve B) komple karotiyer ve yedekleri, yardımcı ekipmanları ve aksesuarlarının üretimini kendi tesislerinde gerçekleştiren MBEF Makine, üstün üretim ve kalite kontrol anlayışı ile hem kendi müteahhitlik kanadına hem de sektör içerisindeki müşterilerine hizmet sunuyor. Özellikle sarf malzemelerinde yüksek stok miktarlarını hazırda tutan ve talep edildiği anda sahaya sevkini sağlayan lojistik organizasyonu sayesinde şirket müşterilerine asla sahada ekipman bekleme sıkıntısı yaşatmıyor.

MBEF Makine, dünyanın önde gelen elmas ürünler üreticisi Kanadalı HAYDEN firmasının Türkiye’deki tek yetkili distribütörlüğünü de devam ettirmekte olup özellikle zorlu Türkiye formasyonları için özel ürettirdiği emprenye elmas matkapların da satışını yapıyor.

MBEF Sondaj Ekipmanları Ürün Gamı

  • Tüm çaplarda komple karotiyer ürün grupları
  • Emprenye elmas matkaplar, portkronlar ve çarıklar
  • Muhafaza boruları
  • Yardımcı sondaj ekipmanları (su/manevra başlıkları ve adaptörler)
  • Kurtarıcı tahlisiye ve kesiciler
  • Saha yardımcı ürünleri (hidrolik mikserler ve dizel santrifüj pompalar)

Sondaj sektörüne yönelik makine ve ekipman üretimini artırmak üzere yeni yatırımlarına devam eden MBEF Makine, önümüzdeki yıllarda da yurt içi ve yurt dışında faaliyet gösteren müşterilerine koşulsuz memnuniyet garantisi ile hizmet vermeye devam edeceğini taahhüt ediyor.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikDemir Export Geleceğe Çalışanlarıyla Birlikte Yürüyor
Sonraki İçerikBöhler Sert Maden Yeni Yatırımlarıyla Hedeflerine Adım Adım İlerliyor