Türkiye’nin en büyük çimento fabrikası, içinde FLSmidth’in portföyünde yer almayan ekipmanların da bulunduğu çok aşamalı karmaşık bir kurulum projesini FLSmidth’e emanet etti. FLSmidth sunduğu kapsamlı kurulum hizmetleri ve sahip olduğu zengin deneyim ve uzmanlık ile bu ölçekteki işleri başarıyla yürütme konusunda benzersiz bir konumda bulunmaktadır.

Kapsamı Genişleyen Zorlu Bir Proje

1966 yılında kurulmuş olan Nuh Çimento, Türkiye ve Avrupa genelindeki tek büyük çimento fabrikasıdır. Bu büyük tesiste üç hat bulunmakta olup, içinde FLSmidth yapımı olmayan iki fırın, bir de FLSmidth Rotax-2® yer almaktadır. Tesis, yıllık 4,4 milyon ton klinker ve 6 milyon ton çimento üretim kapasitesine sahiptir.

Nuh Çimento, başlangıçta çok daha küçük bir tesis olarak faaliyete geçen ancak zaman içerisinde bugünkü halini alan bu büyük projede tüm bileşenleri başarıyla tamamlamak için fırın uzmanları, fener dişli uzmanları ve ultrasonik kaynak uzmanları ile birlikte güçlü bir proje yönetimine, teknik danışmanlık hizmetlerine ve yükleniciye ihtiyaç duydu.

Örtüşen Beklentiler

Zaman içerisinde birçok farklı uygulamayı bünyesine toplayan büyük bir proje ortaya çıktı. Nuh Çimento, bu karmaşık projeyi yönetmek ve istenen zaman dilimi içerisinde ve asgari duraksama ile teslim etmek için geniş tecrübeye sahip güvenilir bir iş ortağına ihtiyaç duydu.

Yazının devamı Madencilik Türkiye Dergisi 96. sayı 40. sayfadadır.

Yazının devamını buradan okuyabilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Önceki İçerikMAPEG’ten 4 Yeni İhale
Sonraki İçerikYıldırım Holding Kazakistan’ın İlk Soda Külü Üretim Tesisi İçin Çalışmalara Başlıyor