Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG) üç tanesi uç ürün üretme şartlı olmak üzere toplam 4 adet sahanın ihaleye açılacağını duyurdu.

MAPEG tarafından, 3213 Sayılı Maden Kanunu hükümleri uyarınca hukuki durumu sona eren; Adana, Mersin, Kayseri, Niğde ve Kahramanmaraş illeri dahilinde bulunan ER: 3411862 sayılı (26.321,03 ha.) IV. Grup maden sahası (Kurşun, Çinko ve Bakır) olmak üzere toplam 1 adet maden sahasının, Kütahya, Eskişehir, Bilecik ve Konya illeri dahilinde bulunan ER: 3411957 sayılı (11.330,00 ha.) IV. Grup maden sahası (Manyezit) olmak üzere toplam 1 adet maden sahasının ve Şırnak, Hakkari, Van, Siirt, Diyarbakır ve Elazığ illeri dahilinde bulunan ER: 3411954 sayılı (54.750,65 ha.) IV. Grup maden sahası (Kurşun, Çinko, Bakır ve Demir) olmak üzere toplam 1 adet maden sahasının uç ürün üretimine yönelik tesis kurulması şartı ile ihale edileceği, 6592 sayılı Kanunla Değişik 3213 sayılı Maden Kanunu Maden Sahaları İhale Yönetmeliği’nin 9’uncu maddesinin 1’inci fıkrası hükmü gereğince ruhsat sahaları arasında küçük alan olarak 1 adet II. Grup küçük alan maden sahasının da mücavirindeki ruhsat sahipleri arasında ihale edileceği açıklandı.

Adana, Mersin, Kayseri, Niğde ve Kahramanmaraş İlleri dahilinde bulunan IV. Grup maden sahası (Kurşun, Çinko ve Bakır) ihalesi ile ilgili detaya buradan ulaşabilirsiniz.

Kütahya, Eskişehir, Bilecik ve Konya illeri dahilinde bulunan IV. Grup maden sahası (Manyezit) ihalesi ile ilgili detaya buradan ulaşabilirsiniz.

Şırnak, Hakkari, Van, Siirt, Diyarbakır ve Elazığ illeri dahilinde bulunan IV. Grup maden sahası (Kurşun, Çinko, Bakır ve Demir) ihalesi ile ilgili detaya buradan ulaşabilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikMaden, Metro ve Tünellerde Eksenel Fan Bakımları
Sonraki İçerikBüyük Kurulum İşlerinde Başarının Anahtarı Hazırlıklı Olmaktır