Cezayir Enerji Bakanı Muhammed Arkab ve Türkiye’nin Cezayir Büyükelçisi Mahinur Özdemir Göktaş arasında gerçekleştirilen görüşmede Arkab, iki ülke arasında gerçekleştirilebilecek enerji ve madencilik alanlarını kapsayan iş birliği imkanlarını sundu.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre görüşmede Arkab petrol arama ve keşif, petrokimya endüstrisinin geliştirilmesi, elektrik üretim ve dağıtımını da kapsayacak şekilde enerji ve madencilik alanlarında iş birliği imkanlarını sunarken Cezayir Enerji Bakanlığı başkanlığında yürütülecek Türkiye-Cezayir Karma Ekonomik Komisyonu toplantısı hazırlıkları da ele alındı.

Cezayir Büyükelçisi Mahinur Özdemir Göktaş, gerçekleştirilen görüşmeye istinaden şu yorumlarda bulundu: “Türkiye-Cezayir Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) toplantısı, yaklaşık 10 yıl aradan sonra Cezayir’de Kasım ayında düzenlenecek. Enerji bakanlarının eş başkanlığında gerçekleştirilecek KEK toplantısı marjında Türk ve Cezayir enerji şirketlerini bir araya getirecek enerji forumu da tertip etmeyi planlıyoruz. Böylelikle enerji sektöründeki şirketlerimiz de önemli temas imkânı bulacaklardır.”

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Önceki İçerikLapseki Altın Madeni, Siyanür Yönetim Kodu’na Tam Uyumluluk Sertifikası Aldı
Sonraki İçerikTürkiye ve Nijerya Arasında Madenciliğin de Dahil Olduğu Üç Alanda Anlaşma İmzalanacak