Türkiye

Türkiye ve Nijerya arasında düzenlenen 5. Dönem Karma Ekonomik Komisyon Toplantısı Ankara’da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve Nijerya Dışişleri Devlet Bakanı Zubariu Dada eş başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Dönmez, toplantıların verimli geçtiğini ve iki ülke arasındaki dayanışmanın ve iş birliğinin öneminin vurgulandığını kaydetti.

Mevcut ticari ve ekonomik ilişkilerin yanı sıra yatırım imkanlarını da gözden geçirme fırsatı bulduklarını ve ikili ticaretin geliştirilmesi, yatırım ortamının iyileştirilmesi konularında görüş alışverişinde bulunduklarını kaydeden Dönmez, toplantıda başta enerji ve madencilik olmak üzere sanayi ve teknoloji, tarım, ulaştırma, sağlık, eğitim, kültür ve turizm, gençlik ve spor alanlarında iş birliği imkanlarını ele aldıklarını dile getirdi.

Türkiye ile Nijerya arasında ticaret hacminin 2020 yılında 2 milyar dolar olarak gerçekleştiğini kaydeden Dönmez, önümüzdeki dönemde Nijerya ile gerçekleştirilecek çalışmalar hakkında şu cümleleri kullandı: “Toplantı kapsamında önümüzdeki dönemde iş birliği için yapılacak çalışma alanlarını belirledik, bunlarla ilgili neler yapabileceğimiz konusunda fikir alışverişinde bulunduk ve hazırlıklara başladık.”

. .

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikCezayir Türkiye’ye Enerji ve Madencilik Alanlarında İş birliği Teklif Etti
Sonraki İçerik2. AMORF Doğaltaş Tasarım Proje Yarışması Efes Antik Kenti’nde Gerçekleştirildi