Çorum’un İskilip ilçesine bağlı Çomu köyü yakınlarında bulunan özel bir işletmeye ait kömür madeninde grizu patlaması sonucu göçük meydana geldi. Meydana gelen patlama sonucunda 1 madenci hayatını kaybederken 3 madenci ise yaralandı.

Sabah saatlerinde meydana gelen patlama sonrasında bölgeye jandarma, itfaiye ekipleri ve sağlık görevlileri sevk edildi.

Göçük altında kalan madencilerden Veli Karaduman hayatını kaybederken Ekrem Atak, Barış Filiz ve Ömer Kula isimli madenciler yaralandı.  Yaralı kurtarılan madenciler olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından İskilip Atıf Hoca Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı ve incelemelerin sürdüğü öğrenildi.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikAnagold Çöpler Madeni’nde Kapasite Artırımına Gidiyor
Sonraki İçerikAriana Resources Üçüncü Çeyrekte 5.125 Ons Altın Üretimi Gerçekleştirdi