Türkiye’nin de UMREK ile üyesi olduğu CRIRSCO (Maden Rezervleri Uluslararası Raporlama Standartları Komitesi)’nun yıllık değerlendirme toplantısı, yaşanan pandemi süreci nedeniyle bu yıl Sanal ortamda gerçekleştirildi. Toplantıya UMREK’le birlikte JORC (Australasia), CBRR (Brazil), CIM (Canada), Comision Minera (Chile), CCRR (Colombia), Perc (Europe), Kombers –KCMI (Indonesia), KAZRC (Kazakhstan), MPIGM (Mongolia), NACRI (India), OREAN (Russia), SAMREC (South Africa), SME (USA) temsilcileri katıldı.

Üye ülkelerin son bir yıl içerisinde gerçekleştirdikleri faaliyetlerin, yeni dönemin çalışma planının ve bütçesinin değerlendirildiği toplantıyı UMREK’i temsilen Başkan Yardımcısı Dr. Barış G. Yıldırım, Üye Prof. Dr. Atiye Tuğrul ile UMREK koordinatörlüğünden Tuğba Özcan ve Aysu Çalı takip etti.

Başkan Yardımcısı Dr. Yıldırım tarafından yapılan sunumda UMREK çatısı altında ülkemizde son bir yılda gerçekleştirilen eğitimler ve yaşanan gelişmelerle ilgili bilgiler aktarıldı.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikDBC Fastdrill ile Dünya Rekoru Kırdı
Sonraki İçerikTürkiye, ENGIE Projesi’nde İlham Veren Ülkeler Arasında Yer Aldı