Türk CTC Mining firmasının büyük bir yük gemisi tarafından taşınan yaklaşık 170.000 ton boksit cevherinin ilk partisinin Çin’in Huanghua Limanı’na geldiği belirtildi. 6 Nisan’da Türkiye’den ayrılan Linda Hope isimli yük gemisinin 9 Mayıs’ta itibari ile hedefine ulaştığı bildirildi.

Asian Metal tarafından yayınlanan habere göre bu teslimat CTC Mining’in büyük yük gemileri ile gerçekleştirdiği ilk boksit teslimatı olarak kayıtlara geçerken Mayıs sonunda ikinci partinin teslimatının planlandığı kaydedildi.

Yıllık 3 milyon ton boksit üretim kapasitesine sahip olan CTC Mining’in Nisan ayında gerçekleştirdiği üretim yaklaşık 150.000 ton olarak belirtilirken firmanın Mayıs ayı üretiminin ise yaklaşık 250.000 ton olması bekleniyor.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikOutotec ve Metso Birleşme için Avrupa Komisyonu’ndan Onay Aldı
Sonraki İçerikSandstorm Gold Hod Maden Projesi’nden Yeni Sondaj Sonuçları Paylaştı