Outotec ve Metso, 13 Mayıs 2020 tarihi itibari ile iki şirketin kısmı birleşmesi için Avrupa Birliği’nde yasama sürecini başlatan, ayrıca Birliğin yürütme organı olarak AB kazanımlarını, bütçeyi ve programları uygulamaktan ve idari denetimden sorumlu olan Avrupa Komisyonu’ndan “Koşulsuz Birleşme Kontrol İzni” aldığını duyurdu.

Şirketler Mart ayı içerisinde yayınladıkları bir basın açıklamasında Kanada, Şili ve Türkiye gibi ülkeler de dahil olmak üzere bir çok ülkenin rekabet kuruluşundan koşulsuz izin aldıklarını duyurmuştu.

Metso ve Outotec, önceki duyurular doğrultusunda, yasal onay sürecinin ilerleyişini göz önünde bulundurarak, kalan belirli rekabet izinleri dahil olmak üzere gerekli tüm yasal izinlerin alınmasını ve birleşme işleminin 30 Haziran 2020 tarihinde tamamlanmasını beklediklerini kaydetti.

Şirketler arasında gerçekleşmesi beklenen birleşmenin tamamlanması ile 15,600 çalışanı bulunan ve 2018 yılı toplam satışları göz önüne alındığında faiz ve amortisman ve vergi öncesi kârı (EBITDA) 3,9 milyar avro olan bir şirket ortaya çıkacak.

 

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikYÖK ve İMİB, 3 Mühendislik Bölümüne Asgari Ücret Oranında Burs Verilmesi Konusunda Protokol İmzaladı
Sonraki İçerikCTC Mining Büyük Yük Gemileri ile ilk Boksit Sevkiyatını Gerçekleştirdi