@Copyright by Lidya Madencilik

Sandstorm Gold, Hod Maden Projesi’nde gerçekleştirilen sondaj çalışmaları hakkında bilgi verdi. 24 noktada gerçekleştirilen toplam 2.864 metrelik dolgu sondajın, ülkemizde seyahat ve çalışma sınırlandırmaları yürürlüğe girmeden önce tamamlandığını vurgulayan şirket, projede dolgu sondajlarının yanında jeoteknik, hidrojeolojik ve arama sondajlarına devam edileceğini belirtti. Şirket tarafından yayınlanan güncellemede öne çıkan sonuçlar şu şekilde oldu:

  • HTG-002 isimli sondaj kuyusunda 2,4 g/t limit tenör ile 19 metreden itibaren 85,3 boyunca 84,3 g/t altın ve %6,8 bakır içerisinde 100 g/t limit tenör ile 19 metreden itibaren 32 metre boyunca 209,4 g/t altın ve %7,4 bakır (240 g/t limit tenör ile 32 boyunca 164,5 g/t altın ve %7,4 bakır)
  • HTG-003 isimli sondaj kuyusunda 2,4 g/t limit tenör ile 20,8 metreden itibaren 169,3 metre boyunca 39 g/t altın ve %1,7 bakır içerisinde, 13 metreden itibaren 63 metre boyunca 147 g/t altın ve %2 bakır

HTG-002 ve HTG-003 isimli sondaj kuyularının Hod Maden’in ana sahasında gerçekleştirilen dolgu sondajları arasında yer aldığı kaydedilirken sondajların yüksek tenörlü mineralizasyonun devamlılığını test etmek için tabakaya eğik şekilde gerçekleştirildiği belirtildi. Sondajların sahadan, olumlu ve homojen tenör dağılımlı sonuçlar verdiğini söyleyen Sandstorm, tabakanın tahmin edilen kalınlığının 64 metre olduğunu kaydetti.

Sandstorm Gold’un Hod Maden Projesi’nde %30 hissesine ek olarak %2 Net İzabe Gelir Hakkı (NSR) bulunuyor.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikCTC Mining Büyük Yük Gemileri ile ilk Boksit Sevkiyatını Gerçekleştirdi
Sonraki İçerikTOBB Türkiye Madencilik Meclisi’nin Yeni Başkanı İbrahim Halil Kırşan Oldu