Dama Mühendislik, Liberty Gold’un Çanakkale TV Tower projesi kaynak tahmini raporunu hazırladığını açıkladı. Şirket, hazırladığı raporda, Güney TV Tower (Hilltop, Yumru, Kayalı, Vadi porfiri ve yüksek sülfidasyonlu epitermal yatakları) ve Kuzey TV Tower (Columbaz porfiri yatağı) için ilk kaynak tahmini sonuçlarının yer aldığını aktardı.

NI 43-101 standartlarında hazırlanmış olan rapora www.sedar.com ve Liberty Gold’un web sitesinden erişim sağlanabileceğini belirten DAMA, bu proje ile bölgede yürütülen tüm önemli baz ve değerli metal arama ve geliştirme projelerine yaptığı katkılara bir yenisini eklemiş olduğunu vurguladı.

Liberty Gold geçtiğimiz dönemde yayınladığı bir güncelleme ile TV Tower Projesi kaynak tahmini raporu ile ilgili bilgi vermişti. Şirket yayınladığı güncellemede 2014 tarihli bir önceki kaynak tahminine kıyasla projedeki kaynak tahmininin eşdeğer altın bazında 3 katına çıktığını açıkladı.

Şirket tarafından yayınlanan güncellemede Güney TV Tower bölgesinde 4 km2’lik alan içerisinde bulunan Valley, Yumrudağ, Hilltop ve Kayalı yataklarındaki toplam Belirlenmiş Kaynak (Indicated Resources) miktarı 59,19 milyon ton içerisinde 0,28 g/t altın ve %0,17 bakır, metal içeriği ise 540.000 ons altın ve 218,4 milyon pound bakır olarak belirtildi. Bölgedeki Potansiyel Kaynak (Inferred Resources) miktarı ise 104,45 milyon ton içerisinde 0,23 g/t altın ve % 0,16 bakır olurken metal içeriği ise 761.000 ons altın ve 359,6 milyon pound bakır olarak kayıtlara geçti.

Güney TV Tower bölgesinin 7 km güneyinde yer alan Kuzey TV Tower bölgesindeki Columbaz altın-bakır porfiri yatağının Potansiyel Kaynak (Inferred Resources) miktarı ise 35,53 milyon ton içerisinde 0,36 g/t altın ve %0,12 bakır olarak metal içeriği ise 409.000 ons altın ve 93,2 milyon pound bakır olarak aktarıldı.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikKromit Madenciliğinde Atık Yönetimi ve Yılmaden Holding Sıfır Atık Hedefi
Sonraki İçerik73. Türkiye Jeoloji Kurultayı Online Olarak Başladı