Çalışmanın Özgeçmişi

ABD, Arkansas’ta yeni kurulacak olan çatlatma kum tesisi Derrick® yüksek hızlı titreşimli elek kullanımını değerlendirmek için Derrick ile irtibata geçti. Derrick eleklerin demir cevheri, kömür ve endüstriyel minerallerdeki ince boyutlardaki üstün sınıflandırma performansı konusundaki başarısına aşina olan tesis mühendisi, Derrick’in teknolojisinin proses tasarımı için kritik olduğuna inanıyordu. Derrick, uygulama için Stack Sizer ve Lineer Hareketli susuzlandırma eleklerini önerdi. Önerilen tüm makinalara Derrick patentli Polyweb® poliüretan elek panelleri takıldı.

Çözüm

Derrick’in laboratuvarında yapılan Stack Sizer eleme testlerine göre elenecek malzemenin içerisinde +600 mikron malzeme miktarı ve -150 mikron malzeme miktarı yaklaşık olarak %3‘den %15‘lere kadar değişkenlik gösterdiği belirlenmiştir. Bu testler neticesinde 600/300 mikron ürün ve 420/210 mikron ürün üretiminin iki kademeli yaş eleme ile yapılabileceği anlaşılmıştır (Şekil 2).

Yazının devamı Madencilik Türkiye Dergisi 95. sayı 38. sayfadadır.

Yazının devamını buradan okuyabilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.