Dünyadaki en iyi örnekleri ülkemizde çıkarılan diaspor kristallerinin ocak başı satış fiyatının yürütmesi, Danıştay’da açılan davada alınan kararla durduruldu. 04.04.2019 tarihinde MAPEG tarafından V. Grup Madenler 2018 Yılı Ocak Başı Satış Fiyatları” başlıklı duyuru ile ilan edilen ocak başı satış fiyatı 28.980 TL/Kg olarak belirlenmişti.

İlgili davada; diaspor kristali ocak başı satış fiyatının taşın faset ve kabaşon kesildikten sonraki satış fiyatı baz alınarak belirlendiği iddia edilirken mahkeme iddiayı haklı bularak ocak başı satış fiyatının taşın tüvenan olarak satışından elde edilen rakama göre hesaplanması gerektiğine hükmetti.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikBir Maden En Çok Temiz Havaya İhtiyaç Duyar
Sonraki İçerikFatih Dönmez: “Yer Altı Kömür İşletmelerinde İşçi Maliyetlerine Uygulanacak Destek Ödemeleri Bugün İtibarıyla Başlayacak”