Gündeme dair değerlendirmelerde bulunmak üzere canlı yayında soruları yanıtlayan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yer altı kömür işletmelerinde işçi maliyetlerine uygulanacak destek ödemelerinin bugün itibarıyla başlayacağını açıkladı. Daha önce yapılan çalışmada bazı yer altı işletmelerinin bu desteklerden faydalanamadığını dile getiren Dönmez, yapılan yeni çalışmayla bu işletmelerin de destekten faydalanabileceğini belirtti. Dönmez, bu desteklerin hayata geçmesiyle maden üretiminde artışın hedeflendiğini de sözlerine ekledi.

Covid-19 salgını dolayısıyla Mart ayı sonu itibarıyla özellikle kömür üretimi yapan işletmelerde faaliyetlerin durdurulduğunu aktaran Dönmez, bugün gelinen noktada madencilikte normalleşmenin başladığını ve üretimlerin yeniden başladığını söyledi. Madenciliğin doğası gereği zaten yer altında maskesiz çalışılmadığını da sözlerine ekleyen Dönmez, “Madenlerde sosyal mesafeyi koruyoruz, özellikle madencilerin yer altına inişlerde kullandığı asansörlerde sosyal mesafeye oldukça dikkat ediyoruz ve asansörlerin az kişiyle faaliyet göstermesini sağlıyoruz.” dedi.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikDiaspor Kristali için Belirlenen Ocak Başı Satış Fiyatının Yürütmesi Durduruldu
Sonraki İçerikSöğüt Altın Madeni’nin İşletmeye Alınması İçin Gübretaş’tan Bir Hamle Daha…