Ege Bölgesi’nin ihracatı 2022 yılında yüzde 11 artışla 31 milyar 417 milyon dolar olarak gerçekleşti. TÜİK verilerine göre Türkiye’de en fazla ihracat yapan ikinci il olan İzmir, 17 milyar 244 milyon dolarlık ihracatla Ege Bölgesi ihracatının yüzde 54’ünü gerçekleştirirken Ege Serbest Bölgesi ve İzmir Serbest Bölgesi, İzmir’in ihracatına 3 milyar 28 milyon dolarlık katkı sağladı.

2022 yılında Manisa 5,1 milyar dolarlık performansla ikinci olurken, Denizli 4,5 milyar dolarlık ihracatla üçüncü sırada yer aldı.

Dünya Gazetesi’nde yer alan habere göre Ege Maden İhracatçıları Birliği ise 2022 yılını geçen yıla göre yüzde 11 artışla 1 milyar 207 milyon dolar ihracat gerçekleştirerek kapadı.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikHasan Yücel: “2022 Yılı Altın Üretimi 32 Ton Oldu”
Sonraki İçerikMadencilik Meclisi Yılın İlk Toplantısını TOBB Merkez Binasında Gerçekleştirdi