Epiroc Türkiye Yeraltı Maden ve Tünel Ekipmanları bölümünün düzenlemiş olduğu, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi ev sahipliğinde Edvirt firmasından Adrian Hedstrom ve Petter BORJESSON eğitmenliğinde “Püskürtme Beton Simülatör” eğitimi 29 Kasım 2017 tarihinde İstanbul Medeniyet Üniversitesi Kuzey Kampüs’te gerçekleştirildi. İstanbul Medeniyet Üniversitesi akademik personelinin, uzman ve mühendisler ile AtlasCopco ve Epiroc firmalarından mühendislerin katıldığı tüm gün süren eğitimde, hem teorik hem de uygulamalı bilgiler verildi. Edvirt firmasından gelen eğitmenler aracılığıyla tünel simülasyonu üzerinden püskürtme beton operatörlerinin kullandığı püskürtme beton atma simülasyonu katılımcılara uygulatıldı. Son sistem, bilgisayar teknolojileri ve tünelcilik mantığıyla yapılan eğitim boyunca, yeni teknolojierden de katılımcılar haberdar edildi.

Yer Altı ve Yer Üstü Ulaşım Planlama ve Araştırma Merkezi ile EPİROC firması tarafından organize edilen bu eğitim ve etkinlik, yeni proje ve eğitim planlaması anlamında iyi bir örnek olurken bu tarz eğitimlerin sahada, püskürtme beton operatörlerine yapılması, işbirliği ve katkı verilmesi hakkında konsensus oluşturuldu.  Böylece üniversite-özel sektör (sanayi) işbirliği anlamında önemli bir atılımda bulunuldu. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği Bölümlerinden katılan değerli akademisyenler ile AtlasCopco ve Epiroc firma temsilcileri biraraya geldi.

Yer Altı ve Yer Üstü Ulaşım Planlama ve Araştırma Merkezi Kurulması” Projesi, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın 2016 Yenilikçi ve Yaratıcı İstanbul Mali Destek Programı kapsamında, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi tarafından yürütülmektedir.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikMTA, 290 Bin Metrelik Yeni Sondaj Hizmeti Alım İhalesi Açıyor
Sonraki İçerikMadencilikte Milli AR-GE Şirketi COA…