Epiroc, hidrolik kırıcı teknolojisinde bir ilk ile başlıyor. Ağır hidrolik kırıcılarının bir çoğu artık patentli Akıllı Koruma Sistemine (IPS) sahip. Epiroc’un popüler AutoControl ve StartSelect fonksiyonlarını sorunsuz bir şekilde bir araya getiren bu tamamen otomatik sistem, her zamankinden daha basit, daha verimli ve daha ekonomik bir işlem sunuyor.

AutoControl ve StartSelect, Epiroc hidrolik kırıcılarında birkaç yıldır popüler özellikler oldu. AutoControl, piston strok uzunluğunu otomatik olarak ayarlayarak kırıcı performansını optimize ediyor. StartSelect sistemi, iki mod arasında manuel geçiş sağlarken AutoStart modu, kırım döngüsünün başlangıcında kolay konumlandırmayı mümkün kılıyor ve AutoStop modunda kırma, kırma döngüsünün sonunda boş vuruşu önlemek için otomatik olarak duruyor. Epiroc şimdi bu özellikleri daha yüksek bir seviyeye taşıyor.

IPS Otomatik Geçiş Anlamına Geliyor

Artık tüm bu fonksiyonlar , Epiroc’un Akıllı Koruma Sisteminde (IPS) ustalıkla bir araya getirildi. IPS, hidrolik kırıcının her zaman AutoStart modunda başlamasını sağlarken kırıcı ucu ve malzeme arasındaki temas basıncı arttığında ve AutoControl kısa bir piston stroğundan uzun bir piston stroğuna geçtiğinde IPS otomatik olarak AutoStop moduna geçiyor. Kırcı ucu malzemeyi kırdığında kırıcı otomatik olarak kapanıyor ve boş vuruşu önlüyor.

Daha Basit, Daha Az Aşınma ve Daha Fazla Çalışma Süresiyle Daha Hızlı Kırma

IPS, kırıcı işlemlerini herhangi bir çalışma koşuluna otomatik olarak uyarlayarak operatör için kırma işlemini daha da kolaylaştırıyor. Tam otomatik işlevselliği ile IPS operatör müdahalesi veya reaksiyon gerektirmez, bu nedenle çalışma sürecinin kesintiye uğraması söz konusu değildir. Sistem, merkezleme etkisi sayesinde kırıcının daha hassas ve önemli ölçüde daha hızlı konumlandırılmasına izin veriiyor ve genellikle kırıcı ucunun hasarına neden olan boş vurmayı önlüyor. Bu ayrıca taşıyıcı üzerindeki mekanik zorlamayı ortadan kaldırıyor ve tüm aşınma bileşenlerinin ömrü uzuyor. Operatör üzerindeki fiziksel yük de en aza indiriliyor.

IPS ile Ağır Hidrolik Kırıcılar

Epiroc HB 2000, HB 2500, HB 3100, HB 3600 ve HB 4700 IPS ile donatıldı. 2018 boyunca, Epiroc’un tüm diğer hidrolik kırıcıları bu eşsiz sistemi birleştirecek.

Önceki İçerikDTR Turkey Makina, TOMRA Maden Grubunun, Türkiye Yetkili Distribütörü Oldu
Sonraki İçerikXylem, Küresel Su Ödülleri’nde “Yılın Su Teknolojisi Şirketi” Olarak Kabul Edildi