Erkat, V şeklindeki tasarımıyla yeni tamburlu kesici modelini piyasaya sürdü. Bu yeni model zincirli kesicilerle rekabete katılırken kanal açma ve taş ocakçılığı alanında da yeni standardı belirliyor. Çok basit bir çözüm gibi görünse de olağanüstü verimliliğe sahip bu model kullanıcısına enerji tüketimi ve bakım aralığı konusunda ciddi tasarruf imkânı sunuyor.

Yeni ürünle ilgili açıklamalarda bulunan Epiroc Makine AŞ Bölüm Müdürü Gizem Uzun, “Bugüne kadar kanal kazmayla bağlantılı verimlilik sorununa, komplike ve pahalı çözümlerle yanıt aranıyordu. Sizlere, %40 daha az kesici uç ve revizyona ihtiyaç duymayan ama aynı zamanda zincirli kesicilerle benzer performansa sahip bir çözüm sunmanın gururunu yaşıyoruz. Tamburların açılarını değiştirerek, çalışma süresini artırmayı; ileri düzeyde kullanım kolaylığı sunan bir ürün geliştirmeyi ve tüm bunları yaparken de yatırım maliyetlerini, standart bir zincirli kesiciyle karşılaştırıldığında %25 azaltmayı başardık”. şeklinde konuştu.

Erkat tamburlu kesici modellerinin güvenilirliği, dayanıklılığı ve kullanım kolaylığı, VC 2000 ile bambaşka bir seviyeye taşındı. Düz tabanlı kesime olanak veren V şeklindeki tasarımı sayesinde tamburlar arasında kesim atlama sorunu ortadan kaldırıldı. Kanal kazarken enlemesine ilerleyerek taşıyıcı kolun daha fazla yıprandığı standart tamburlu kesicilerin aksine VC 2000 modeli aynı sonuca düz bir hatta ilerleyerek ulaşır.

Zincirli kesiciyle aynı çalışma prensibine sahip bu model ekstra avantajlar sunar: Modelin ağırlığının daha düşük olması ile yakıttan tasarruf imkânı, daha sade tasarım ve daha az kesici ucu olması sayesinde yüzde 50 oranında iyileştirilmiş bakım aralığı ve komple revizyon ihtiyacını tamamen ortadan kalkması. Yağ kontaminasyonu riskinin sıfıra indiği bu modelin kullanımı da son derece rahattır. Verimliliğin artması ve kullanım rahatlığı, ürünün ekonomik olmasıyla bir araya geldiğinde onu kusursuz bir seçenek haline gelir.

Yeni VC 2000 modeli, dayanıklı dişli çark mekanizması, uyumlu tahrik motoru, hızlı ve kolay uç değişimi için QuickSnap tutma sistemi gibi özellikleriyle rakiplerinden ayrışan klasik Erkat tamburlu kesicilerin tüm özelliklerini taşıyor. Bu modelde ayrıca, tüm hidrolik hortumları uzatma kolunun merkezine yönlendiren ve riskli durumlardan uzaklaştıran Pro bracket özelliği standart olarak sunuluyor. Mekanik ve hidrolik olarak dönebilir braketlerin yanı sıra toz önleyici su püskürtme sistemi de mevcut. Modelin genel verimliliğini artırmaya yönelik olarak sunulan seçeneklerden biri de çalışma saatleri, konum ve servis aralığını takip ederek, verilerin MyEpiroc aracılığıyla herhangi bir ekrandan görüntülenmesine olanak veren HATCON sistemidir.

Uzun sözlerini şu cümlelerle tamamlıyor: “Kullanıcılarımıza özellikle enerji tasarrufu ve sürdürülebilirlik konularında katkı sağlayarak işlerini yeni boyutlara taşımalarına yardımcı olacak çözümler sunuyoruz. Kullanıcılarımız, sunduğumuz teklifleri yeniden değerlendirerek daha iyisi için bizi motive ediyorlar ve VC 2000 de bu gayretlerimizin en güzel örneklerinden biri.”

Detaylara www.erkat.com adresinden daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikDiaspor Kristali Pırlantaya Alternatif Olarak Gösteriliyor
Sonraki İçerikElazığ İhalesi İptal Edildi