FLSmidth, thyssenkrupp’un madencilik işkolu olan TK Mining’i satın almak için tüm koşulların tamamlandığını duyurdu. Süreç 31 Ağustos 2022’de tamamlanacak.

TK Mining, madencilik sistemleri, malzeme taşıma, mineral işleme ve servis çözümleri için tam kapsamlı lider tedarikçi konumunda. FLSmidth ve TK Mining’in birleşiminin, verimliliğe ve sürdürülebilirliğe güçlü bir şekilde odaklanan, ocaktan tesise operasyonlarla lider bir küresel madencilik teknolojisi ve hizmet sağlayıcısı yaratması bekleniyor.

FLSmidth Group CEO’su Mikko Keto şunları söyledi: “Bu duyuru FLSmidth tarihinde önemli bir dönüm noktasıdır. Yaklaşık 2.000 yeni iş arkadaşımızı ve TK Mining’in müşterilerini yakında FLSmidth’te ağırlayacağımız için çok heyecanlıyız. Satın alma işleminin tamamlanması, FLSmidth’in maden endüstrisi içindeki stratejik büyüme hedeflerine katkıda bulunuyor. Birleşik şirketimiz, önemli satış sonrası fırsatlar yaratırken, zorlayıcı sinerjiler yoluyla değer yaratmayı teşvik edecek, diğer taraftan sürdürülebilirlik ve dijitalleşme gündemimizi daha da güçlendirirken, müşterilerimize daha güçlü ve tamamlayıcı bir değer teklifi sunacak” dedi.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikWiserSense, Partner Konferansı ile Fark Yarattı
Sonraki İçerik“Maden-Tek 2022 – Maden Endüstrisi Teknoloji Günleri” 20-21 Eylül 2022 Tarihlerinde Ankara’da Gerçekleştirilecek