FLSmidth ve thyssenkrupp AG’nin iştiraki olan thyssenkrupp Industrial Solutions AG, FLSmidth’in thyssenkrupp’un madencilik departmanını 325 milyon Euro karşılığında satın alması konusunda anlaşmaya vardı.  Yetkili mercilerin onayı sonrasında anlaşmanın 2022 yılının ikinci yarısında tamamlanması bekleniyor. Anlaşma tamamlandıktan sonra thyssenkrupp’un madencilik bölümü faaliyetlerine FLSmidth çatısı altında devam edecek.

thyssenkrupp’un madencilik bölümü ve FLSmidth’in mükemmel bir eşleşme olduğunu kaydeden FLSmidth CEO’su Thomas Schulz anlaşma ile ilgili olarak şu yorumlarda bulundu: “Güçlerimizi birleştirmemize vesile olan bu anlaşmayı duyurmaktan büyük gurur duyuyorum. Bu anlaşma bize daha kapsamlı bir yetenek havuzu sağlayacak ve dünyanın en büyük ve en güçlü tedarikçilerinden birini yaratarak bizim madencilik sektöründeki gelişimimizi hızlandırma hedeflerimizi gerçekleştirmemize izin verecek. Birbirini tamamlayan müşteri portföyümüz ve coğrafi yönden artan hizmet kapsamımız müşterilerimize önemli bir değer sunacaktır. FLSmidth’in gelirinin yaklaşık %60’ını yüksek marjlı servis hizmetlerimiz oluşturmaktadır. FLSmidth’in bu iş modeline thyssenkrupp’un madencilik bölümünü entegre etmek için önemli bir fırsatımız var. thyssenkrupp’un madencilik departmanının yönetim ekibinin ve yetenekli çalışanlarının organizasyonumuza dahil olmasını heyecanla bekliyorum.“

FLSmidth’in şirketlerinin madencilik bölümünün yeni evi olmasını olumlu bulduğunu belirten thyssenkrupp CEO’su Martina Merz ise anlaşma ile ilgili şu cümleleri kullandı: “İki şirkette kültürel açıdan uyumlu ve güzel bir eşleşme ortaya koyuyor.  Hem iki şirketin iş modeli birbiriyle uyumlu hem de sahip oldukları teknolojiler birbirini tamamlıyor.  Bunun sonucunda madenden tesise her alanda hizmet sunan dünyanın önde gelen şirketlerinden biri ortaya çıkmış olacak. Bu durum aynı zamanda çalışanlarımız içinde büyük bir fırsat.  Bu yeni oluşum, inovasyonu ve dijitalleşmeyi daha da hızlandırabilecek ve sürdürülebilirliğe ve çevresel ayak izini azaltmanın yollarına giderek daha fazla odaklanacak.”

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.