Foto kaynak: Medya Midas

Eskişehir Seyitgazi İlçesine bağlı Kırka Mahallesi’nde bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı Eti Maden İşletmeleri Kırka Bor İşletme Müdürlüğü’nde yangın çıktı.Edinilen ilk bilgilere göre, trafonun patlaması sonucunda çıktığı belirtilen yangına ilk müdahaleyi tesis çalışanları ve tesiste bulunan itfaiye ekipleri yaptı. Trafoda başlayarak kısa sürede bor madenlerinin işlendiği ‘Penta-4’ birimine sıçrayan yangına çok sayıda itfaiye aracı ile Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı ekipler sevk edildi.

Yangın, ekipler tarafından gerçekleştirilen müdehale sonrasında kontrol altına alınırken soğutma çalışmalarının devam ettiği ifade edildi.

Meydana gelen yangın ile ilgili soruşturmanın başlatıldığı belirtildi.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Önceki İçerikthyssenkrupp ERC® Sert Kaya Kırmak İçin En Akıllı Araç
Sonraki İçerikFLSmidth ve thyssenkrupp’tan Önemli Anlaşma…