Geçtiğimiz aylarda Menderes Altın Projesinde faaliyetlere tekrar başlayacağını açıklayan Frontline Gold projedeki sondaj çalışmalarının 14 Haziran itibari ile başlayacağını duyurdu.

Sondaj çalışmalarının Kokarpınar damarının güney bölümüne yoğunlaşacağını kaydeden şirket ilk etapta 1000 metrelik sondaj gerçekleştirmeyi planlıyor.

Frontline Gold Başkan ve CEO’su Walter Henry başlayacak olan sondaj programı ile ilgili olarak şu yorumlarda bulundu: “Covid nedeni ile Türkiye’de ve madencilik endüstrisinde yaşanan zorluklara rağmen Menderes projesindeki sondaj çalışmalarının planlanan takvime uygun olarak başlayacak olmasını duyurmaktan büyük heyecan duyuyorum.  Sondaj çalışmalarına başlamak ve projeyi gelişmek konusunda çok istekli olduğumuz için atılan bu adım şirketimiz ve hissedarlarımız için heyecan verici bir gelişme.”

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikMadencilikte Esri Teknolojisinden ve Konumun Gücünden Faydalanın! ArcGIS Dashboards
Sonraki İçerikTürkiye Grafitlerinin Lityum Pillerde Kullanılabilirliği