Madencilik sektörünün önemli makine ve ekipman markalarından birisi olan FORAMEC, madencilik, tünelcilik ve özel yer altı projeleri için dünyanın önde gelen makine üreticilerinden birisi olan GHH ile gerçekleştirdiği ortaklık anlaşması ile sektörde adından söz ettirirken, 23-26 Ekim tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirilecek MINEX Maden Fuarı’nda da FORAMEC standında ziyaretçilerle buluşacak.

2015 yılında kurulan FORAMEC, Türkiye’de GHH’nin yer altı yükleyici ve kamyon grubunun satış ve satış sonrası hizmetler konusunda tek yetkili temsilcisi olurken şirketler, yıl ortasında karşılıklı bir anlaşma imzaladı. Bu stratejik genişlemeye ön ayak olan GHH grup icra kurulu başkanı, Dr. Jan Olaf Petzold “Böylelikle, hemen yanı başımızdaki önemli bir pazarda konumumuzu güçlendiriyoruz” açıklamasında bulundu.

Konuyla ilgili olarak FORAMEC Satış Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü Togan Yürür de bir açıklama yaparken “GHH ile Türk müşterilere özellikle güçlü, sağlam ve güvenli makineler sunmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

FORAMEC şu anda bir yandan yeni ürün gamını portföyüne entegre ederken diğer yandan hızla eğitim, satış ve satış sonrası hizmetlere de başladı. Aralarında LF-5, LF-6, MK-A20 ve MK-35’in de bulunduğu çeşitli makineler halihazırda Türkiye pazarında aktif olarak çalışmaktadır.

İki şirket, yüksek irtifa da dahil olmak üzere özellikle dar galeri kesitli madencilik uygulamaları için yapılmış olan, özel opsiyon ve özelliklere sahip yer altı kepçesi olan GHH LF-3 modeli ile MINEX’te boy göstermeyi planlarken bu küçük dizel LHD, en düşük işletme maliyetlerinin yanı sıra güvenlikle ilgili pek çok özellik ve ergonomik şekilde tasarlanmış, mükemmel bir görüşe sahip bir kabin sunan son derece basit, güvenilir ve sağlam bir ürün olarak nitelendirilmektedir.

Bu ortaklık FORAMEC’e Mine Master yer altı delgi ve bulonlama makineleri markasını da tamamlayıcı ek ürün olarak kazandırırken Polonya merkezli üretici de sektördeki diğer şirketlerin yanı sıra GHH’yi de kapsayan Schmidt Kranz grubunun bir parçası. Daha fazla bilgi için internette GHH-Fahrzeuge.de, Minemaster.eu ve Foramec.com adreslerine göz atabilirsiniz.

UYARI

Bu haber bir “Madencilik Türkiye Dergisi” haberidir. Her Hakkı Mayeb Ltd.’ye ait olup izinsiz olarak kopyalanıp yayınlanması suçtur ve yasaktır. Kaynak gösterilmeden kullanılması durumunda yasal işlem başlatılacaktır. Kaynak gösterilerek kullanılmak istenmesi halinde “Bu haber/makale Madencilik Türkiye Dergisi’nden alınmıştır” ibaresi ile birlikte haberin linki verilmeli, link de web sitemize yönlendirilmelidir.

Epiroc
Önceki İçerikFatih Dönmez: MTA’nın Özbekistan’daki Maden Arama Çalışmaları Devam Ediyor
Sonraki İçerikGümüşhane Madencilik Çalıştayına Davetlisiniz!